Hakkımızda1985 yılında başlayan bu tatlı ve keyifli yolculuğunu, Mersin'in kalbine taşıyan HAS KÜNEFE; aslında şöyle ayaküstü biraz seyrederken neden bir Mersin markası haline geldiğini çok iyi göstermekte. Yemek ve tatlı kültürünün çok yoğun yaşandığı bir şehirde marka olup, o şehrin tadı olabilmek pek de kolay değil aslında. HAS KÜNEFE bu sorumluluğu üstlenip fazlasıyla taşıyabilecekte, Nasıl mı..? Hadi birlikte göz atalım...

Önce Sıcak Mersin günlerinin vazgeçilmez yardımcısı dondurma ile başlayalım.Tüm ürünlerini teknoloji ile donatmış imalat hanelerinde üretip sunan has künefe, dondurmasını da kendisi üretmekte."Has-Do" markasını yaratan Haskünefe, dondurma ile yurtdışına açılmayı hedefleyip, bunun altyapısını oluşturmuştur.30'dan fazla çeşit ile küçükten büyüğe herkesin beğenisini kazanmıştır.Ürün yelpazesi oldukça fazla olan Haskünefe için dondurmanın yanısıra künefe, kerebiç ve cezerye'ninayrı bir yeri vardır.Özel peyniri ve özel hazırlanışı ile Haskünefe çok farklı ve lezzetli oluşunun yanında kullanılan özel peyniri ve özel malzemesi ile oldukça deneyim ve ustalık gerektirmektedir.İşte bunu mükemmele dönüştürmeyi bazalan Haskünefe "Haz Özel" ile bu tadı farklılaştırmayı bazalmıştır.Mersin de bir ilki gerçekleştiren Has künefe, Soşlanmış künefe ile bu tadı önce tüm Türkiye'ye sonra da Tüm Dünya'ya tanıtmayı hedeflemiş ve bu hedef doğrultusunda imalathanesine büyük yatırımlar yapıp teknolojiyi de işine yansıtmıştır.

Mersin'in damak tadını iyi bilen Has künefe özel olarak seçilen fıstık ve cevizi yöresel bir tat olan cezerye ile buluşturup ortaya mükemmel bir tad olan Has Cezeryeyi çıkartmıştır.Has cezeryeyi diğerlerinden ayıran en belirgin özellikler içerisindeki malzemelerin birinci sınıf malzemeden kullanılması ve bol miktarda katılmasıdır.

Tüm tatlı çeşitlerini, sütlü tatlılar, yaş ve kuru pastalar, özel çikolata ve şekerlemeleri aynı titizlikle üreten "Kendi çocuklarımıza yedirmediğimiz hiçbir ürünü satmayız" felsefesi üzerinde özenle duran Has ailesi, bünyesinde çalışan tüm personeli ile siz değerli misafirlerini en güzel şekilde ağırlamaktan büyük mutluluk duymaktadır.Sizlerin sayesinde bir Mersin markası haline gelen Has künefe, bu markanın oluşmasını sağlayan tüm değerli müşterilerine sonsuz sevgi ve şükranlarını sunar.

Afiyet Olsun

Has Ailesi